Patates Nişastası

Ürün Kodu : KD4020004
VARYANT SEÇİNİZ

500 Gr :

57.39

1 Kg :

89.78
Tahmini Kargolama Tarihi: 9-12 Aralık
Bu ürüne diğer sanal mağazalarımızdan da erişebilirsiniz.
hepsiburada n11 trendyol amazon pttavm
Ürün Açıklama

Ürün Adı: Patates Nişastası
Menşei: AB

Patates'in bilimsel adı Solanum Tuberosum'dur. Patlıcangillere ait bitkidir.

Patates nişastası; patatesin işlenmesiyle (Modifiye Patates Nişastası gibi) elde edilir. Kıvam arttırıcı, katılaştırıcı, nem tutucu ve stabilizatör özelliklerine sahiptir.

Patates nişastası; pastalarda, et ürünlerinde, ekmek yapımında, soslarda, çorbalarda ve çeşitli unlu mamüllerde kullanılır.

Keyifli Alışverişler

Kullanım bilgisi

Patates Nişastası

Tükettiğimiz hemen hemen her ürün içerisinde bulunan patates nişastası,özellikle hamur işi ve pastaların ana malzemelerinden biridir. Geniş kullanım alanı ve farklı uygulamalarda değerlendirilebilmesi sayesinde dünyanın en çok tüketilen ürünlerinden biri haline gelmiştir.

Hakkında birçok kişinin oldukça az bilgiye sahip olduğu patates nişastası ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Patates Nişastası Nedir?

Patatesten elde edilen bir hamur yapıcı olarak adlandırılan patates nişastası, hazır şekilde satışa sunulan gıda ürünlerinin neredeyse tamamında kullanılır.

Gıda sektörü baz alındığında genellikle yoğunlaştırıcı, kıvam arttırıcı ve gıda aroması olarak kullanılır. Yoğun yapısı sayesinde hamurların daha kıvamlı hale getirilmesinde akla ilk gelen üründür.

Patates nişastası, birçok farklı alanda kullanılıyor olmasına rağmen ana kullanım alanı gıda aroması ve kıvam arttırıcıdır. Market ve bakkallarda satışa sunulan hazır ürünlerin neredeyse tamamında bulunan patates nişastası; başta çorba ve soslar olmak üzere kek, çikolata ve diğer atıştırmalık ürünlerin de daha kıvamlı olması için kullanılır.

Patates Nişastası Evde Nasıl Yapılır?

Patates nişastasını evde yapmayı tercih etmek mümkündür. Ancak oldukça uzun ve zahmetli bir süreç olmasından dolayı birçok insan hazır ürünlere yönelir. Doğal ve organik patatesler kullanılarak elde edilen nişasta, aynı şekilde doğal olacaktır.

Bir kilo patatesten yaklaşık 150 gram nişasta elde edilebilir. Patates nişastası evde nasıl yapılır sorusunun cevabı, patateslerin mümkün olan en küçük parçalara ayrılması ile suda bekletilmesini içerir. Rendelendikten sonra suda bekletilen patatesler süzülür ve elde edilen su kurutulmak üzere güneş altında bırakılır. Su tamamen kuruduğunda kabın dibinde nişasta kalacaktır.

Evde hazırlanması oldukça zahmetli ve uzun bir süreç olan patates nişastası genellikle hazır şekilde tercih edilir. Maliyet açısından birçok avantajı bulunan hazır ve doğal nişastayı hızlıca kullanabilirsiniz.

Patates Nişastası Kıvam Arttırır

Nişastanın kıvam arttırıcı olarak kullanıldığı birçok tarif bulunur. Bunlardan ilki çorbalardır. Hazır çorba ürünlerinin tamamında nişasta kullanılmaktadır.

Hazır şekilde satışa sunulan sosların büyük bölümünde de kıvam arttırıcı olarak patates nişastası kullanılır. Kuruyemiş ve çerezlerin üzerini kaplamak için kullanılan soslar ile et ürünlerinde de kıvam arttırıcı olarak kullanılır.

Ödeme Seçenekleri
Eft/Havale
Eft/Havale

Eft/Havale yapabileceğiniz Banka Hesap Bilgileri için

tıklayınız.
Kredi Kartı
Kredi Kartı

Master ve Visa kredi veya banka kartlarını kullanabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme
Kapıda Nakit Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kapıda Kredi Kartı Ödeme
Kapıda Kredi Kartı Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kargo Bilgileri
Kampanya : 500 TL ve üstü alışverişlerde kargo bedava
Kargo Ücreti  Seçtiğiniz ürün veya ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetinize gidererek kargo ücretini anlık görebilirsiniz.
Kargolama Süresi : 1 - 3 İş Günü
Gönderildiği Bölge : İstanbul - Avrupa Yakası
Gönderim Alanları : Tüm Türkiye'ye gönderilir.
Kargo Şirketi : HepsiJet Kargo - MNG Kargo - Aras Kargo - Yurtiçi Kargo

BENZER ÜRÜNLER

24. 04
35. 10
50. 20
75. 40
110. 24
263. 10
491. 20
907. 40
85. 84
192. 10
349. 20
638. 40
47. 68
70. 35
Güvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli Alışveriş