Limon Yağı

Ürün Kodu : KD3020036
VARYANT SEÇİNİZ

20 Cc :

64.54

1 Kg :

1356.70
Tahmini Kargolama Tarihi: 9-12 Aralık
Bu ürüne diğer sanal mağazalarımızdan da erişebilirsiniz.
hepsiburada
Ürün Açıklama

Ürün Adı: Limon
Fiziksel Yapısı: Bitkisel Yağ
Elde Edilme Metodu: Distilasyon (Uçucu Yağ)
Marka: Doğan Baharat

Limon'nun bilimsel adı Citrus Limon'dur. Sedef otugillere ait bitkidir.

Limon yağı; distilasyon yöntemiyle (Acı Elma (Ada Çayı) Yağı, Anason Yağı, Ardıç Yağı, Biberiye Yağı, Çam Yağı, Defne Yaprağı Yağı, Kantaron Yağı, Karabaş Yağı, Karanfil Yağı, Kekik Yağı, Kimyon Yağı, Kişniş Yağı, Lavanta Yağı, Menekşe Yağı, Mersin Yaprak Yağı, Nane Yağı, Okaliptus Yağı, Papatya Yağı, Portakal Yağı, Rezene Yağı, Tarçın Yağı, Yasemin Yağı, Ylang Ylang Yağı gibi) elde edilir. Uçucu yağdır.

Limon yağı; gıda, sağlık ve kozmetik sektörlerinde kullanılır.

Keyifli Alışverişler

Kullanım bilgisi

Limon Yağı


Salataların vazgeçilmezi limon, kokusu ile birçoğumuzu etkiliyor. Doğal bir C vitamini kaynağı olan limon çoğu kişi tarafından sebze zannedilse de aslında bir meyvedir.

Sadece mutfaklarda değil, kozmetik ve bakım alanında da yaygın şekilde kullanılır. Ev içinde koku vermesi amacıyla uygulamaları bulunan limonun, ticari olarak da kullanıldığı pek çok ürün bulunur.

Limon Nedir?

Yaz-kış yaprak dökmemesiyle öne çıkan limon, ılıman iklimlerde yetişen ve turunçgiller familyasından bir bitki türüdür. Limon ağacının meyvelerine limon adı verilir.

Ekşimtırak tadı ile tanıdığımız limonun bir meyve olduğuna inanmak bazı kişilere zor gelebilir, ancak bu meyve portakal ve mandarinlerle aynı bitki familyasına üyedir. Turunçgillerin birçoğunda olduğu gibi limon da C vitamini açısından oldukça zengindir.

Bağışıklığı güçlendirici özellikleri ve hoş kokusu ile, yiyecek ve içeceklerde yaygın olarak kullanılır. Bunun yanı sıra limon yağı olarak saç ve aromaterapi bakımlarında uygulanmaktadır.

Limon Yağı Nasıl Kullanılır?

Limon yağı saç bakımında kullanılır, ancak meyvenin asidik olması nedeniyle edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

1980’li yıllarda saç şekillendirme için de kullanılan limon, saça direkt şekilde uygulandığında yıpratıcı etkiler yaratabilir. Ancak limon yağı, asit dengesi sağlanmış bir üründür ve saça direkt uygulanmasında bir sakınca yoktur. Limon yağı saç bakımı amacıyla kullanıldığında kafa derisini ferahlatır, saç dökülmelerini ve kepeklenmeyi önlemeye yardımcı olur.

Limon yağı aromaterapi uygulamasında ise yağ, doğrudan cilt ile temas eder. Deri emilimi sayesinde limon yağı aromaterapi uygulamaları, limon meyvesinin besleyici ve arındırıcı özelliklerinden yararlanmanızı sağlar. Antiseptik özellikte olan limon yağı, mikrop temizleyici olarak da kullanılabilir.

Cilt üzerine uygulandığında hoş ve tatlı bir koku yayan limon yağını kötü kokulardan kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Balık, soğan ve sarımsak gibi kokusu yaygın şekilde sevilmeyen ürünlerden sonra ellerinize birkaç damla uygulamanız yeterli olacaktır.

Sindirim sistemini düzenleyici özellikleri sayesinde kabızlık ve hazımsızlık gibi sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olur. Güneş yanığı, egzama ve sivilcelerin mikrop kapmasını engellemek amacıyla limon yağı kullanabilirsiniz.

Limon yağını ağız ve diş temizliğinde de kullanabilirsiniz. Haftada en fazla iki kez olacak şekilde dişlerinizi limon yağı ile fırçalayabilir ve limonun beyazlatıcı etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri
Eft/Havale
Eft/Havale

Eft/Havale yapabileceğiniz Banka Hesap Bilgileri için

tıklayınız.
Kredi Kartı
Kredi Kartı

Master ve Visa kredi veya banka kartlarını kullanabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme
Kapıda Nakit Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kapıda Kredi Kartı Ödeme
Kapıda Kredi Kartı Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kargo Bilgileri
Kampanya : 500 TL ve üstü alışverişlerde kargo bedava
Kargo Ücreti  Seçtiğiniz ürün veya ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetinize gidererek kargo ücretini anlık görebilirsiniz.
Kargolama Süresi : 1 - 3 İş Günü
Gönderildiği Bölge : İstanbul - Avrupa Yakası
Gönderim Alanları : Tüm Türkiye'ye gönderilir.
Kargo Şirketi : HepsiJet Kargo - MNG Kargo - Aras Kargo - Yurtiçi Kargo

BENZER ÜRÜNLER

2460. 00
37. 00
256. 80
64. 00
2032. 00
32. 72
41. 81
133. 17
413. 60
Güvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli Alışveriş