Boraks

Ürün Kodu : KD1030003
VARYANT SEÇİNİZ

1 Kg :

53.46

2.5 Kg :

113.65

5 Kg :

197.30
Tahmini Kargolama Tarihi: 14-17 Nisan
Bu ürüne diğer sanal mağazalarımızdan da erişebilirsiniz.
hepsiburada n11
Ürün Açıklama

Ürün Adı: Boraks
Menşei: Türkiye
Fiziksel Yapısı: Toz

Son dönemde trend olan doğal ürünler arasında yer alan boraks, geniş kullanım alanı ile öne çıkıyor. Yaklaşık 4.000 yıl önce keşfedilmesine rağmen hala yaygın şekilde kullanımda olan bu mineral, ülkemizde hak ettiği ilgiyi henüz göremese de kullananların sayısı her geçen gün artmakta.

Boraks; Su, oksijen, sodyum ve bordan elde edilir. Genellikle temizlik sektöründe kullanılır.

Fizisel yapısı toz'dur. Suda ve sıcakta çözünür.

Keyifli Alışverişler

Kullanım bilgisi

Boraks Nedir?

Su, oksijen, sodyum ve bor içeren doğal bir mineraldir. Ticari kullanımı oldukça yaygın olsa da pek çok kişinin boraks hakkında bilgisi yoktur.

Özellikle kozmetik ve bakım ürünlerinde kıvam arttırıcı olarak kullanılır. Temizlik uygulamalarında da kullanabileceğiniz boraks, aynı zamanda doğal bir böcek kovucudur. Boraks tozu şeker ile karıştırılarak böceklerin giriş noktalarına, geçebilecekleri yerlere ve evin köşelerine yerleştirilebilir. Bahar ve yaz aylarında evleri istila eden karınca ve karafatmalar için güvenle boraks kullanabilirsiniz.

Alerjik bireylerin kullanımına uygun olan boraks, organik bir temizlik ürünü olarak da tercih edilebilir. İnsan sağlığına ve çevreye, diğer ticari temizlik ürünlerden çok daha az zarar verir.

Boraks suyu, yüzey temizliği için oldukça uygundur. Az miktarda su ile karıştırılarak banyo ve lavabo yüzeylerini, tuvaletleri ve giderleri temizlemek amacıyla boraks suyu kullanabilirsiniz. Ayrıca buzdolabı, tencere dipleri gibi lekelenmeye müsait yüzeyleri temizlerken de boraks suyundan yardım alabilirsiniz.

Boraksı leke çıkartma amacıyla da kullanmak mümkündür. Giysilerde oluşan lekeler için bir yemek kaşığı boraks ile 2 yemek kaşığı su karıştırarak lekeli yüzeye uygulamanız yeterlidir. 30 dakika kadar bekledikten sonra kalıntıları temizleyin ve normal şekilde yıkayın.

Halı ve kilimlerde oluşan lekeler için ise ½ ölçü boraks ile 2 ölçü sıcak su karıştırın ve bir sünger yardımıyla halıdaki lekeleri yüzeye uygulayın. Lekeyi iyice ovaladıktan sonra 30 dakika kadar emmesini bekleyin ve sonrasında elektrik süpürgesi ile yüzeyi süpürün.

Boraks Nasıl Yapılır?

Boraksın kimyasal formülü Na2[B4O5(OH)4]·8H2O şeklindedir. Evde boraks benzeri ürünler yapmak mümkün olsa da, pek çok kişinin evinde bor bulunmadığı için kimyasal olarak boraks yapmak mümkün değildir.

Laboratuvar ortamında boraks üretilebilir, ancak zahmetli bir süreç olan üretim aşamasıyla uğraşmak istemeyen birçok bilim insanı da hazır şekilde satışa sunulan ürünlere yönelir.

Ödeme Seçenekleri
Eft/Havale
Eft/Havale

Eft/Havale yapabileceğiniz Banka Hesap Bilgileri için

tıklayınız.
Kredi Kartı
Kredi Kartı

Master ve Visa kredi veya banka kartlarını kullanabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme
Kapıda Nakit Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kapıda Kredi Kartı Ödeme
Kapıda Kredi Kartı Ödeme

500.00 TL altındaki tutarlar için geçerlidir.

Kargo Bilgileri
Kampanya : 750 TL ve üstü alışverişlerde kargo bedava
Kargo Ücreti  Seçtiğiniz ürün veya ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetinize gidererek kargo ücretini anlık görebilirsiniz.
Kargolama Süresi : 1 - 3 İş Günü
Gönderildiği Bölge : İstanbul - Avrupa Yakası
Gönderim Alanları : Tüm Türkiye'ye gönderilir.
Kargo Şirketi : HepsiJet Kargo - MNG Kargo - Aras Kargo

BENZER ÜRÜNLER

3362. 00
75. 80
146. 60
299. 00
533. 00
972. 00
Güvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli AlışverişGüvenli Alışveriş